Bastianini a brnói futamot is behúzta, ezzel a bajnoki...

Moto2
Bastianini a brnói futamot is behúzta, ezzel a bajnoki tabella élére állt
2020.08.09. 13:02
Az olasz versenyző ismét magabiztos győzelmet aratott, Lowes és Roberts a dobogón.

A Moto2 futama Simone Corsi nélkül kezdődött meg, aki a bemelegítő edzésen bukott és sérülés miatt kihagyta a versenyt. A rajtot Enea Bastianini, Joe Roberts és Sam Lowes kapta el a legjobban, de a harmadik kanyarban már Jorge Martin előzte a britet és feljött a harmadik helyre. Mögöttük Marcel Schrötter, Marco Bezzecchi és Luca Marini következett, a rajtnál a legtöbbet Hafizh Syahrin vesztette, aki a negyedikről a 10. pozícióba csúszott vissza. Az első körökben Bastianini próbált ellépni az élen, de Lowes és Roberts igyekeztek tartani a tempót az olasszal.

A verseny negyedik körében Kasma Daniel bukott, a bajnoki éllovas Tetsuta Nagashima pedig a 11. helyre zárkózott. Az első öt kör után az élen fél-fél másodperces különbségek alakultak ki, a két Sky Racing versenyző lépett előre a negyedik és az ötödik helyre. Féltávnál továbbra is Bastianini, Lowes és Roberts volt az első három, mögöttük Marini, Bezzecchi, Augusto Fernandez, Martin, Jorge Navarro, Syahrin és Aron Canet volt a sorrend. Hét körrel a futam vége előtt Stefano Manzi bukott nagy tempóval, de megúszta sérülés nélkül.

A futam utolsó köreiben nem változott az élen a sorrend, Bastianini könnyedén nyert Brnóban, Lowes és Roberts még a dobogón. A top10-be Marini, Fernandez, Bezzecchi, Navarro, Martin, Syahrin és Canet fért még be, Nagashima a 11. helyen zárt.