Locatelli könnyedén nyerte az első futamot, Cresson 19....

Supersport
Locatelli könnyedén nyerte az első futamot, Cresson 19. Sebestyén kiesett
2020.08.29. 15:48
Az olasz zsinórban a hatodik győzelmét szerezte, mögötte Cluzel és Öttl a sorrend.

A Superbike után a Supersport mezőnyének első aragóniai futama következett. A rajtot Lucas Mahias kapta el a legjobban, a vb-éllovas Andrea Locatelli a harmadik helyre csúszott vissza. A második kör elején Jules Cluzel a negyedik helyről az elsőre ugrott előre egy kanyar alatt, Locatelli pedig elment Mahias és Philipp Öttl mellett is. Sebestyén Péternek nem sikerültek jól az első körök, a 11. helyre csúszott vissza a magyar versenyző. A negyedik körben Isaac Vinales mutatott be egy kemény manővert az egyes kanyarban, de a spanyol hibázott és a 14. helyre csúszott vissza, nem sokkal később pedig Sebestyén Peti esett ki a futamból.

Az élen nem túl nagy meglepetésre Locatelli és Cluzel ellépett a többiektől, mögöttük Öttl, Mahias, Raffaele De Rosa és Steven Ödendaal volt a sorrend. A verseny második felében Locatelli szép lassan Cluzel elől is meglépett, Loris Cresson viszont már a 15. helyen állt 10 körrel a verseny vége előtt. Az utolsó körökben nem változott az élen az állás, Locatelli ismét simán nyert Cluzel és Öttl előtt. A top10 további sorrendje: De Rosa, Mahias, Ödendaal, a hiba után visszazárkózó Vinales, Manuel Gonzalez, Danny Web és Corentin Perolari. Cresson végül a 19. helyre visszacsúszott.