Verstappen szenzációs gumitaktikával nyert Silverstone-ban

F1
2020.08.09. 16:33
Végig tökéletesen vezetve, remekül megválasztott stratégiával nyert a holland a végén hatalmas tempóval felzárkózó Lewis Hamilton és Valtteri Bottas előtt.

A nap főattrakciójával az a Formula-1-es futammal folytatódott és egyben zárult a 70. évfordulós Brit Nagydíj programja, az első három helyről Valtteri Bottas, Lewis Hamilton és Nico Hülkenberg várhatta a rajtot. A piros lámpák kialvását követően Bottas nagyon jól eljött, ahogy Hamilton is, Hülkenberg viszont visszaesett a negyedik helyre, Max Verstappen előrejött. A mezőny közepében Charles Leclerc esett vissza két helyet, Sebastian Vettel pedig az összes többit, hiszen a német néhány pillanaton belül már csak az utolsó volt egy kicsúszás miatt.

A sorrend és a különbségek ezek után stabilizálódni látszottak, Bottas tartotta magát az élen, bár a gumijai kezdtek elfogyni, emiatt Verstappen körei gyorsabbak voltak a Mercedeseknél. A kerékcserék már a 8. körben megkezdődtek, először Alexander Albon, majd Pierre Gasly is kemény keverékre váltott, aztán pedig Kevin Magnussen és Nicholas Latifi is kiállt. A 12. körre Verstappen megérkezett Hamilton mögé gumielőnnyel, előzési lehetősége azonban nem sok akadt, hiszen a hatszoros világbajnok autójában azért még mindig Mercedes motor dolgozik. A holland a Mercedesek kiállása után átvette a vezetést, mögötte ekkor Lance Stroll és már Bottas tartózkodott.

Az élen Verstappen körről körre egyre gyorsabb köröket autózott és folyamatosan növelte az előnyét Bottasszal szemben, a red bullos a verseny felénél már majdnem egy bokszkiállásnyi előnnyel vezetett, majd az ő kerékcseréje után is visszatért az első helyre. A mezőny hátsóbb felében Kevin Magnussen kapott egy 5 másodperces büntetést a verseny elején történi veszélyes visszatéréséért, Daniel Ricciardo pedig megforgott a pálya elején. A végéhez közeledve
Verstappen és Bottas egyszerre volt kint, miközben a 11-12-13. helyen Pierre Gasly, Sebastian Vettel és Carlos Sainz vívtak csatát, utóbbi kettő azonban előzni nem tudott. A 42. körben Hamilton is kiállt, ezzel Verstappen visszavette a vezetést, Bottas a második helyet, ugyanakkor a hatszoros világbajnok elképesztő tempót diktálva zárkózott vissza.
Hamiltonnak a csapattársát is sikerült legyűrnie, red bullos versenytársát viszont már nem sikerült utolérnie, így Verstappen tökéletes gumitaktikával győzött a 70. Évfordulós Nagydíjon a brit előtt, és Bottas előtt.