Aragón, 1. szabadedzés: Miller remekül kezdte a hétvégét

Moto3
2014.09.26. 09:48
Jack Miller bajnokesélyeshez méltóan nagyszerű rajtot vett Aragónban, majd' 7 tizedes előnnyel végzett az élen. Mögötte Alex Marquez és Miguel Oliveira végeztek. Szerencsére kevés hibát láthattunk annak ellenére is, hogy elég hűvös idő uralkodott a pályán.

Péntek délelőtt 9 órakor kezdetét vette a MotoGP aragóni versenyhétvégéje, az első felvonás a szokásoknak megfelelően a Moto3-as mezőnyé volt. Napfénye időjárás fogadta a legkisebb kategória résztvevőit, a páratartalom viszont egész magas volt, kishazánkra emlékeztető őszi kora délelőtti körülmények voltak a pályán. A hideg gumik hamar áldozatot szedtek, Alex Marquez csúszott el második mért körében. Öt perc után Ajo, Marquez, Rins, Miller és Bastianini voltak a legjobb helyeken, de természetesen ez még nagyon képlékeny volt. A tizennegyedik percben hajmeresztő manővert mutatott be Jack Miller, Rins, Fenati és Miller szinte egyszerre estek át a célvonalon, az ausztrál hátulról pedig túl rövidet akart fékezni az első kanyarban, kis híján belerohant Rinsbe. A jelenet a nagy sebességkülönbség miatt talán veszélyesebbnek tűnt, mint amilyen valójában volt.

Negyed óra után Miller, Fenati, Rins, Navaro, Kent, Bastianini, Khairuddin, Ajo, Guevara és McPhee voltak a top 10-ben, Miller után több, mint 1 másodperces volt a szakadék, Fenati után viszont nagyon sűrű volt a mezőny. Kicsivel később nagyot változott a sorrend, Navarro, Kent és Antonelli is beférkőztek Fenati elé. Húsz percen belülre érve a bajnokság éllovasa továbbra is a legjobb idővel állt, előnye még mindig több volt fél másodpercnél, mögötte Ajo, Rins, Navarro, Kent, Bastianini, Antonelli, Fenati, Guevara és Vazquez álltak. Alig több, mint negyedóra volt hátra, amikor Azmi elvesztette uralmát motorja felett, szerencsére gond nélkül el tudta hagyni a helyszínt. Kicsivel később 2’00.463-mal Marquez átvette a vezetést. Közeledett az első edzés vége, ezzel együtt elkezdtek a köridők is javulni. A jövőre márkát váltó Oliveira is beférkőzött az első tízbe, Antonelli és Bastianini viszont kiszorultak onnan.

A hajrában történt még egy esés, Kornfeil dobta el a vasat, de vissza tudott térni a pályára. Nyolc perc volt hátra, amikor Oliveira és Vinales is gyorsabbak voltak három szektor után, mint Marquez, viszont végül a 3. és 4. helyre kerültek. Miller bajnokesélyeshez méltón viszont óriásit ment, 1’59.625-tel az élre állt. A  jövőre a királykategóriában bemutatkozó ausztrálra nem igazán volt veszélyes senki, viszont mögötte nagy volt a helyezkedés. Az első tízben végül az alábbiak végeztek: Miller, Marquez, Oliveira, Vinales, Rins, Guevara, Vazquez, Kent, Antonelli és Navarro. Folytatás 13:10-től a második szabadedzéssel.