Aragón, Warm Up: Giugliano a leggyorsabb a futamok előtt

Superbike
2014.04.13. 09:00
Davide Guiugliano bizonyult a leggyorsabbnak a ma reggeli bemelegítésen. A ducatist a regnáló világbajnok követte, mögötte lemaradva nem sokkal honfitársa, Rea következett. A top 5 három tizeden belül végzett, szoros futamok várhatóak. Magyarjaink a 22., illetve 26. helyen fejezték be a bemelegítést.

Vasárnap reggel 8:40-kor vette kezdetét a Superbike kategória bemelegítő edzése. A negyed órás edzés az utolsó lehetőség, hogy finomítsanak a verseny előtt a beállításokon, ilyenkor lehet először találgatni, vajon ki hogyan fog szerepelni a futamokon. Jonathan Rea volt az, aki a leggyorsabban kezdte a bemelegítést, mögötte Giugliano és Baz volt az, akik a legkeményebben húzták a gázt az első körben, de Haslam, Laverty és Melandri is hamar elkapták a ritmust, letolva Loris Bazt. Ezután már a tavalyi világbajnokság két nagy riválisa, Guintoli és Sykes is begyorsult, ők voltak a tabella 2. és 3. helyén láthatók.

Mindössze 6 perc volt már csak hátra ekkor a bemelegítésből, a negyed óra bizony hamar elszáll. Sykes tovább tudott gyorsulni, de még mindig nem volt elég gyors ahhoz, hogy honfitársát megelőzze az első helyen, csak hat ezreddel, de lemaradt tőle. Szűk négy perccel a vége előtt lett új listavezető, Giugliano ment 1:58.402-t a Panigaléja hátán. Az olasz ezt követően sem lassított, az első két szektorában előző körénél gyorsabb volt, de a végére mégsem tudott tovább javítani. Az óra tovább számolt visszafelé, de nem volt nagy változás a legelején, egyedül Sykes tudott javítani pozícióján. Tóth Imre a 22., míg Sebestyén Péter a 26. helyen végzett. Giugliano, Sykes, Rea, Guintoli és Melandri alkották a top 5-öt, és mindannyian 3 tizeden belül voltak. Ha hihetünk a számoknak, nagyszerű futamoknak lehetünk tanúi a mai napon.