Aragón, Warm up: Kent nyerte az elhalasztott bemelegítést,...

Moto3
Aragón, Warm up: Kent nyerte az elhalasztott bemelegítést, változott a menetrend
2014.09.28. 10:09
Nem a várt módon indul a vasárnap Aragónban. Az előző két napra jellemző napsütésnek nyoma sincsen ma reggel, vizes aszfalt és sűrű köd fogadta a legkisebbek mezőnyét. A rossz látási viszonyok miatt a bemelegítést egy órával elhalasztották, ami miatt változott a nap menetrendje. Az edzést Danny Kent nyerte.

Vasárnap reggel 8:40-kor a Moto3 bemelegítő edzésével kezdetét vette volna a gyorsaságimotoros-világbajnokság 2014-es kiírásának 14. versenynapja. Ez a húszperces etap lett volna az utolsó lehetőség a legkisebb géposztály résztvevői számára, hogy a pályára merészkedjenek a futam előtt. A körülmények azonban közel sem voltak ideálisak, sűrű köd borította a vizes pályát, így a bemelegítést a rossz látási viszonyok miatt elhalasztották. A bokszutcát csak 9:40-kor, azaz egy órás késéssel tudták megnyitni. Az aszfaltcsík továbbra sem volt száraz, nedves körülmények között zajlott ez a húsz perc. A versenyzők érthetően elég óvatosan köröztek, nyolc perc elteltével Ajo, Kornfeil, Vinales, Azmi, Oliveira, Marquez, McPhee, Rins, Kent és Hanika álltak az első tíz helyen.

Ez a sorrend természetesen csak ideiglenes volt, kicsivel később Marquez, Miller, Masbou és Kent is Ajo elé került. Néhány pillanattal később már el is érkeztünk az etap feléhez. A látási viszonyok viszont még mindig nem voltak tökéletesnek nevezhetőek, a pálya egyes részein maradtak kisebb ködfoltok. Időközben egyre gyorsabban tettek meg egy-egy kört a motorosok, Marquez 2’12.762-vel állt az élen, őt Miller, Kornfeil, Vinales, Ajo, Oliveira, Kent, Hanika, Navarro és Masbou követte. Kicsivel később Kent vette át a vezetést. Nem sokáig élvezhette azonban az elsőséget, két és fél perccel a leintés előtt már az ausztrál bajnokesélyes vette át a pozícióját. Nem is Moto3 lenne, ha az idő lejárta után még ne kavarodna meg a sorrend. A legvégén Kent lett a leggyorsabb, mögötte Miller, Marquez, Vinales és Kornfeil végeztek a top 5-ben. A csúszás miatt a menetrend az alábbiak szerint módosult:

Moto2, Warm up – 10:10-10:30
MotoGP, Warm up – 10:40-11:00

Moto3, Futam – 11:25
Moto2, Futam – 12:40
MotoGP, Futam – 14:00