Assen, 1. edzés: Bastianini kezdett az élen

Moto3
2016.06.24. 09:45
A hétvége első szabadedzésén az időjárás átírta a szokásos forgatókönyvet: a nyirkos, ködös, csúszós pályán csak az edzés feléig láthattunk értékelhető köridőket. Bastianini nyerte végül a szakmailag alig értékelhető első tréninget, a vb-éllovas Brad Binder a 7. pozícióban zárt.

Szeretnél élőben szurkolni a kedvenc motorversenyződnek az augusztus közepén megrendezésre kerülő Cseh Nagydíjon? Akkor van egy ajánlatunk számodra: az előző évekhez hasonlóan idén is megvásárolhatod a belépőjegyedet a jegyshopunkon keresztül a MotoGP brnói futamára! (x)

Nyolcadik fordulóját teljesíti a gyorsasági motoros világbajnokság mezőnye: a helyszín ezúttal a legendás Assen, ahol a történelem során először vasárnap kerül sor a futamokra. A versenyhétvégét, mint ahogy már megszokhattuk, a legkisebb géposztály, a Moto3 kezdte.

A 15 fokos, felhős időben gyorsan ki jött mindenki az aszfaltra: először Bastianini került az élre, őt követte honfitársa Antonelli. A Gresini csapat versenyzője folyamatosan javított a köridőkön, majd a mezőny nagy része vissza is tért a bokszba. A hétvége első bukása a fiatal spanyol Aron Canet nevéhez fűződött, aki alól a 8-as kanyarban csúszott ki a Honda. Negyed óra elteltével Bastianini, Antonelli, Canet, Quartararo, Mir, és Locatelli volt az első hat sorrendje.

Az edzés közepén rosszabbra fordult az időjárás, mindössze az Argentínában győzelmet ünneplő Khairul Pawi körözgetett egyedül a pályán. Gabriel Rodrigo is megpróbálkozott egy gyors körrel, de az argentín pilóta csak a 3-as kanyarig jutott el, miután a kavicságyban kötött ki. A csúszós pályán Pawi 7 másodperccel ment lassabban az ideális köridőknél, így sok értelme tényleg nem volt a pályára hajtani. Néhányan azért megpróbáltak javítani, de ezek a körök inkább a tapasztalatszerzés jegyében teltek. Végül a sorrend már nem változott, Bastianini megnyerte az első szabadedzést, de ebből messzemenő következtetések még nem vonhatók le. A vb-éllovas Brad Binder a 7. lett.

Folytatás 13:10-kor, a második szabadedzéssel.