Assen, Warm up: A futamok előtt is Sykes a leggyorsabb,...

Superbike
Assen, Warm up: A futamok előtt is Sykes a leggyorsabb, Rizmayer és Tóth a 22. és 23.
2015.04.19. 09:04
A legendás asseni aszfaltcsíkot először a Superbike mezőnye vehette birtokba a mai napon. Tom Sykes ott folytatta, ahol tegnap abbahagyta, övé lett a legjobb idő a bemelegítésen. Mögötte Jonathan Rea és Michael van der Mark végeztek. Rizmayer Gábor és Tóth Imre a 22. és 23. pozícióval indították a vasárnapot.

Még nincs jegyed a WTCC hungaroringi futamára, de élőben szeretnél szurkolni Michelisz Norbinak és a Zengő Motorsportnak? Vásárold meg a P1race.hu jegyshopján keresztül a belépődet a május első hétvégéjén megrendezésre kerülő versenyhétvégére! A jegyárakkal és a rendeléssel kapcsolatos információk oldalunk tetején, a „Jegyek” menüsorban a „WTCC Hungaroring 2015” feliratra kattintva találhatók! (x)

A Superbike negyedórás bemelegítő edzésével délelőtt 8:40-kor elkezdődött az asseni hétvége utolsó napja is. A csapatok számára ez volt az utolsó lehetőség, hogy hangoljanak még egy keveset a versenygépeken. A BMW Racing Team Tóthnak erre különösen nagy szüksége volt, hiszen minél több időt töltenek a pályán, annál nagyobb az esély arra, hogy megtalálják a helyes irányt a beállítások terén. Az első percekben a legnagyobb esélyesek uralták a tabella elejét, kicsivel később viszont már közéjük keveredett Ayrton Badovini is a BMW-vel.

Az edzés rövidsége miatt a pályán folyamatosan nagy volt a forgalom, mindenki próbálta a lehető legjobban kihasználni a rendelkezésre álló időt. Féltávnál Sykes vezetett Davies, Haslam, van der Mark és Rea előtt. Rizmayer Gábor a 20. pozícióban volt ekkor, ifj. Tóth Imre pedig a 22-en. De Puniet és Pegram sokáig nem rendelkeztek mért idővel. Az utolsó öt perchez érve Lowes is előrébb került, ám a hatodik helyen is nyolctized volt a pillanatnyi lemaradása. A hetedik helyen lévő Torres már kereken egy másodpercet kapott az élen álló kawasakistól.

Időközben de Puniet is megkezte a körözést a pályán, az EBR-er Pegramnak viszont műszaki gondjai akadhattak. Az utolsó gyorskörök előtt a hazaiak örömére a tavalyi Supersport-bajnok feljött a második helyre, letaszítva onnan Daviest. A leintés után viszont bejött a holland elé Rea, ezzel tökéletessé téve a bemelegítést a Kawasaki számára. A „zöldek” mögött vd Mark, Davies és Haslam sorakoztak a top 5-ben. Rizi és Imi a 22. és 23. helyen fejezték be a reggeli etapot. Az idők alapján a legelején nagy csata lehet a futamokon, mögöttük viszont könnyen leszakadhatnak a többiek.