Austin, 1.szabadedzés: Rins kezdett a legjobban, Alex...

Moto3
Austin, 1.szabadedzés: Rins kezdett a legjobban, Alex Marquez bukott!
2014.04.11. 16:46
Kellemes időben, helyi idő szerint reggel 9-kor kezdetét vette a világbajnokság második versenyhétvégéje, a texasi Austinban. A Moto 3 első szabadedzésével kezdődött a hétvége, ahol a spanyol Alex Rins kezdett az élen. Mellette még egy hondás zárt az élen, Efren Vazquez, míg a szezonnyitót nyerő ausztrál Miller a harmadik lett.

A tavalyi debütáló év után a gyorsasági-motoros világbajnokság mezőnye második alkalommal teszi tiszteletét a legújabb amerikai pályán.  A hétvégét szokás szerint a legkisebb géposztály, a Moto3 kezdte. Érdekes lesz megfigyelni, mennyit javulnak a köridők egy versenyhétvége alatt. Tavaly Romano Fenati nyitott az élen az első szabadedzésen, 2:22.098 perces idő alatt, ami végül 6 másodperccel maradt el Luis Salom versenyben futott leggyorsabb idejétől. Így kíváncsian várhattuk, hogy az első edzésen vajon mennyivel lesznek gyorsabbak a pilóták, mint tavaly.

A 18 fokban megtartott edzés elején a mezőny nagy része rögtön kimerészkedett a bokszból. Természetesen egyik csapat sem szeretett volna értékes perceket tölteni a pályán kívül. Ez különösen érthető ezen a kimondottan kanyargós, technikás pályán, ahol a jelentős szintemelkedés is található, mindjárt a célegyenes legvégén. Jack Miller kezdett az élen, 2:23-as ideje azonban nem sokáig tartotta az első pozícióban. Alex Rins volt az első, aki 2:20 alá bement, ehhez mindössze 10 percet kellett a pályán töltenie. Miller maradt a második, Alex Marquez pedig a harmadik helyen állt 15 perccel az edzés megkezdése után. Az Aspar csapat pilótája, Juanfran Guevara csak a bokszból figyelhette társait, motorja ugyanis rögtön az edzés elején bemondta az unalmast. A hétvége első bukása is megtörtént, a hondás Khairuddin nézte el csúnyán az egyik kanyar bejáratát.

Az edzés felénél Miller visszavette a vezetést Rinstől, már 2:19.041-nél tartott ekkor. Romano Fenati is biztató formát mutatott, az olasz a KTM-el a negyedik helyen állt sokáig, mögötte pedig a Katarban is vitézkedő mahindrás Miguel Oliveira tartózkodott. 10 perccel a vége előtt Danny Kent jött fel a harmadik helyre, a köridők azonban sokáig nem javultak, miközben mindenki a pályán volt.

Alex Marquez végül a 2:18.572-vel átvette a vezetést. Marc Marquez öccse nagyon fogadkozott a hétvége előtt, minél jobb eredményt várt el magától, azonban egy bukással fejezte be az edzést. Alex Rins viszont jelentősen begyorsult, egy perccel a vége előtt 2:18 alá került, így az élen zárta az első szabadedzést. Vazquez végül bejött a második helyre, Miller a harmadik lett, így két Honda zárt az élen.