Catalunya, Warm up: vasárnap délelőtt is Pedrosa a...

Catalunya, Warm up: vasárnap délelőtt is Pedrosa a leggyorsabb
2014.06.15. 10:08
Dani Pedrosa nyerte a MotoGP bemelegítő edzését Catalunyában. Csapattársa, Marc Marquez lett a második, Jorge Lorenzo pedig a harmadik. A futam délután kettő órakor veszi kezdetét.

Délelőtt 9:40-kor kezdődött el a MotoGP húszperces bemelegítő edzése Catalunyában. Az időjárásra ezúttal sem lehetett panasz, mindenféle gond nélkül kezdhették a királykategória versenyzői a felkészülést a délutáni futamra. Pol Espargaro kezdte leggyorsabban az edzést. A Tech 3 versenyzőjét Lorenzo, Rossi, A. Espargaro és Pedrosa követte az edzés nyolcadik percéig. Akkor ugyanis Marquez állt az élre, a második helyre pedig Hayden jött fel. A következő körben újra borult minden, Lorenzo, Rossi, Pedrosa, A. Espargaro és Bradl állt az első öt helyen.

Néhány pillanattal később már újra Marquez volt a leggyorsabb, a regnáló világbajnok minden bizonnyal felejteni szerette volna szombati hibáját. Ekkor az edzés derekán jártunk már. Nyolc perccel a vége előtt Marquez, Pedrosa, Lorenzo, Rossi, A. Espargaro, Bradl, Smith, P. Espargaro, Crutchlow és Bautista voltak az első tízben. Két perccel később Pedrosa átvette csapattársa helyét, Hayden feljött a kilencedik helyre, Hernandez pedig a tízedikre. Az edzés 17. percében a két Tech 3 versenyző helyet cseréltek a 7-8. helyen. Időközben Bautista pedig feljött mögéjük a kilencedik helyre. A kockás zászló belengetése után Smith feljött a 6. helyre, végül Pedrosa lett az első Marquez és Lorenzo előtt, rajtuk kívül még Rossi, A. Espargaro, Smith, Bradl, P. Espargaro, Bautista és Hayden fért be a top 10-be.