Imola, 2. szabadedzés: Rea nyerte a félbeszakított edzést

Superbike
2014.05.09. 15:27
Jonathan Rea lett a leggyorsabb a második imolai szabadedzésen. Az edzés nem volt zökkenőmentes, 25 perces csúszás után kétszer is megállították, a második megállítást követően már nem is gurulhattak ki a pályára a versenyzők. Tóth Imi 25. lett, míg Sebestyén Peti sokat javulva már értékelhető idővel a 27. helyen végzett.

A vártakkal ellentétben 16:05-kor vették másodjára birtokukba az Autodromo Enzo e Dino Ferrari pályát a Superbike világbajnokság versenyzői. A mezőnyben természetesen továbbra is ott volt a Racing Team Toth két versenyzője, Tóth Imre és Sebestyén Péter. A csúszást követően minden versenyző a lehető leghamarabb birtokba akarta venni a pályát, ezért elég nagy forgalom alakult ki. Talán ezért is volt az, hogy az első percekben az élmezőny versenyzői hiába futottak egy-egy kiemelkedő szektort, egy teljes igazán jó kört egyikük sem tudott összerakni. Amilyen gyorsan megtelt a pálya élettel, olyan hirtelen jöttek le a versenyzők róla nyolc perccel később. Az edzést ugyanis leállították, de néhány perc múlva már folytatódott is a harc az óra ellen.

Fél óra volt még hátra, amikor új ember került a tabella élére, a regnáló világbajnok, Tom Sykes 1:48.187-es ideje bizonyult a hétvége addigi legjobb körének. Időközben a magyar versenyzők is gyorsultak. Imi maradt ugyan a pillanatnyi 25. helyen, de Peti egyre közelebb került ahhoz, hogy 107%-on belülre kerüljön.  Az első tíz versenyző folyamatosan változott. Huszonhat perccel a vége előtt egy EVO motor volt köztük, Camier a 10. helyen állt. Ez jól példázza, mekkorát tévedtek csapatok, amikor nem adtak neki egész éves szerződést. A top 5 ekkor Sykesot, Giuglianót, Reat, Guintolit és Daviest jelentette. A Suzuki ír pilótája, Laverty kezdte elkapni a fonalat, feljött a nyolcadik helyre, igaz, lemaradása így is több, mint egy másodperc volt. Húsz percen belülre érve Peti tovább javult, immár a 27. helyen láthattuk a nevét, Imi továbbra is a 25. volt, mindössze két és fél századmásodpercre lemaradva az előtte lévő Andreozzitól.

Egy körrel később egy másik brit került az élre, Jonathan Rea kereken négy századdal verte honfitársát. Mögéjük közben felzárkózott egy olasz macsó, Marco Melandri, akit nem sokkal később követett csapattársa is, így egy Honda, egy Kawasaki, két Aprilia és egy Ducati állt az első öt helyen. Alig kevesebb, mint tizenhárom perc volt még hátra, amikor ismét mindenki a boxba kényszerült. Az edzés már nem is folytatódott tovább, így az első tíz a következőképpen alakult: Rea, Sykes, Melandri, Guintoli, Giugliano, Davies, Haslam, Laverty, Baz, Camier. Tóth Imi a 25. lett, Peti a 27. helyen fejezte be az edzést.