Imola, 4. szabadedzés: Davies lett a leggyorsabb a...

Superbike
Imola, 4. szabadedzés: Davies lett a leggyorsabb a félbeszakított edzésen
2014.05.10. 13:23
Chaz Davies bizonyult a legjobbnak a tét nélküli, 4. szabadedzésen Imolában. A négy szabadedzés közül ez a harmadik, hogy Ducati végzett az élen, az olaszok nagy örömére. Guintoli és Rea végeztek a második és harmadik helyen. Tóth Imi és Sebestyén Peti a 23. és 25. helyen végeztek.

A már szokásosnak mondható 12:30-kor kezdődött el a Superbike negyedik, tét nélküli szabadedzése. Mivel ezen az edzésen nem feltétlenül a hétvége leggyorsabb körét kell megfutni, ez jó alkalom arra, hogy a csapatok kipróbálhassák versenyre szánt beállításaikat, még a warm up előtt. Nem tett másképp a Racint Team Toth sem, megpróbálták kihasználni az alkalmat arra, hogy Imre és Péter is abban a tudatban induljanak el a holnapi futamon, hogy rajtuk nem múlik semmi.

Az edzés legelején Jonathan Rea bizonyult a leggyorsabbnak, őt a Kawasaki fiatal francia tehetsége, Loris Baz követte, nyomában honfitársával, Guintolival. Az apriliás néhány körön belül javított és az élre állt, sőt, csapattársa is követte, Melandri feljött a második helyre. Az első öt ekkor Guintoli, Melandri, Rea, Baz és Davies volt. Ekkos Sebestyén Peti a 20. helyen állt, míg csapattársa, Tóth Imi a 23. volt. Ezt követően jött az ezen a hétvégén már tapasztalt káosz, 22’55-nél megállt az óra, mindenki a boxban ült. Ez nem azt jelentette, hogy vége is a negyedik szabadedzésnek, 12:55-től újra birtokukba vehették a pályát a versenyzők.

Az újraindítást követően Rea azonnal javított, feljött a második helyre. Davies sem tétlenkedett, megelőzte Bazt, akinek a csapattársa időközben a második helyig tornázta fel magát. Laverty és Giugliano is gyorsultak, így az első helyek alaposan átrendeződtek. Negyed órával az edzés vége előtt Guintoli, Sykes, Rea, Davies, és Melandri voltak az első öt helyen, őket követte Laverty, Giugliano, Baz, Camier és Goi. Közben Imi feljött a 21. helyre, Peti a 25. helyen állt, mindketten megjavítva legjobb köridejüket.

Öt perccel később többen is elindultak a tabellán felfelé, Giuglinano az ötödik helyre, Lowes a nyolcadikra, Elias pedig a tizedikre jött fel. A hajrába érve Melandri lenyomta Sykesot a második helyről, de Guintolitól még így is több, mint két tizedmásodpercre volt. Két perc volt már csak hátra, amikor Baz is előre keveredett, előbb ő, majd néhány pillanattal később Davies is gyorsabb volt Melandrinál, de Guintoli még mindig vezette az edzést. Már leintették az edzést, amikor még többen gyors körön voltak, sőt, Guintoli körén belül, a vége tehát izgalmas lett. A top 10 így alakult végül: Davies, Guintoli, Rea, Baz, Melandri, Giugliano, Sykes, Lowes, Laverty és Elias. Tóth Imi a 23. lett, míg Peti a 25. helyen fejezte be az edzést.