Imola, warm up: Rea lett ismét a leggyorsabb

Superbike
2014.05.11. 09:00
Jonathan Rea lett a leggyorsabb a ma reggeli bemelegítő edzésen. Giugliano és Baz lettek a második, illetve harmadik. Tóth Imi a 24. lett, Peti a 27. helyen fejezte be az edzést.

Vasárnap reggel 8:40-kor kezdődött a nap Imolában a Superbike bemelegítő edzésével. Ebben a negyed órában lehetett elvégezni az utolsó simításokat a futam előtt a motorokon, hogy azok a lehető legjobban fel legyenek készítve. A Racing Team Toth versenyzőpárosa, Tóth Imre és Sebestyén Péter céltudatosan vágtak neki ennek a napnak is, elsők között gurultak a pályára.

A legjobban Giugliano kezdte a bemelegítést, nyomában a pole-ból induló Reavel és csapattársával, Daviesszel. Egy körrel később változott a helyzet, Baz volt a pillanatnyi leggyorsabb, Rea a második, Giugliano a harmadik. Egy szempillantás alatt már az edzés felénél tartottunk, Baz, Rea, Giugliano, Sykes, Guintoli, Davies, Laverty, Haslam, Lowes és Melandri volt az első tíz.

Öt percen belülre érve tovább gyorsult mindenki, már Giugliano, Baz, Melandri, Rea és Sykes volt az első öt sorrendje. Magyarjaink a 24-25. helyen követték egymást Imi, Peti sorrendben. Két perc volt már csak hátra, amikor a tegnapi nagy leggyorsabbja a bemelegítő edzésen is élre állt, Rea 1:47.553-as ideje bizonyult a legjobbnak akkor. Ezt a következő körében még egy tizeddel meg tudta javítani, és még éppen el tudott menni egy utolsó gyors körre. A végéig senki sem tudta legyűrni Reat, a végén Rea, Giugliano, Baz, Melandri és Sykes lett az öt leggyorsabb. Imi maradt a 24. helyen, míg Peti a 27. helyen végzett.