Katar, Futam: Óriási csata után Masbou nyert, Bastianini...

Moto3
Katar, Futam: Óriási csata után Masbou nyert, Bastianini és Kent a dobogón
2015.03.29. 17:46
Elképesztő versenyt láthattunk a Moto3-ban. Alexis Masbou csodát művelt az utolsó körben: mikor már szinte senki sem számított rá, előre tört, ezzel övé lett a 25 pont. Enea Bastianini a 21. helyről indulva lett második, Danny Kenté lett a bronz. Összesen kilencen értek célba egy másodpercen belül.

Véget ért a várakozás, magyar idő szerint délután 5 órakor elrajtolt a gyorsaságimotoros-világbajnokság első idei versenye, a Moto3 katari futama. Az első sorból Alexis Masbou, Isaac Vinales és Niccolo Antonelli rajtolhattak. A második sort Francesco Bagnaia, John McPhee és Fabio Quartararo sajátította ki magának. Az egész hétvégén nagyon picik voltak a különbségek a versenyzők között, a pálya vonalvezetése pedig a nagy csatáknak kedvez, így remek futam elé néztünk. Masbou remekül lőtt ki, megtartotta helyét a rajt után. Az első kanyar máris drámát hozott, hiszen az egyik esélyes, Miguel Oliveira elcsúszott. Masbou, Antonelli és McPhee voltak az élen az első métereken. A kör végére már Antonelli állt az élre, Masbou, Binder, McPhee és Vinales voltak még a top 5-ben.

A második körben Quartararo már feljött a harmadik helyre, az újonc tehát egyáltalán nem volt megilletődve. Niklas Ajo ekkor búcsúzott. Összesen 11 motoros ment egy másodpercen belül, hatalmas volt az első boly. A harmadik kör elején a 15 éves francia tehetség vezette a mezőnyt, de óriási volt a tülekedés. A célegyenes mindig nagy kavarodást hozott, akár 4-5 pozíciót is lehetett ott nyerni vagy veszíteni. Öt kör után Kent, B. Binder, Masbou, Vazquez, Quartararo voltak az élen, de az első 11 szinte teljesen egyben volt. Egy körrel később Khairuddin esett, miután Danilo meglökte. Nem egyszer egyszerre esett be egy kanyarba az élboly első harmada, csodálatos jeleneteket láthattunk. Az állást szinte lehetetlen volt követni, esély volt a Honda, a KTM és a Mahindra győzelmére is.
Oliveira volt a verseny egyik legnagyobb vesztese

Csodálatos megmozdulásokat láthattunk, Bagnaia különösen szépen motorozott. Féltávnál két újonc, Quartararo és Ono értek össze, utóbbi elfékezte magát, ami a versenye végét jelentette. Nem sokkal később Gardner is kiesett. Egyértelmű esélyest még mindig lehetetlen lett volna megnevezni, nagyon nyílt volt a küzdelem. Időközben Loi is elköszönt, a nagy csata tehát elég sok áldozatott szedett. Hat körrel a vége előtt Kent, Bagnaia, B. Binder, Bastianini és Vazquez kicsit meglógtak. Antonelli, Quartararo, Navarro és Masbou minden erejükkel azon voltak, hogy ezt a különbséget ledolgozzák. Ez egy kör alatt össze is jött nekik, sőt, Isaac Vinales is odaért három körrel a leintés előtt.

Az utolsó körben is több, mint 10 motoros volt az élbolyban, a sorrend kanyarról kanyarra változott közöttük. Bastianini, Vazquez, Bagnaia, Quartararo és Navarro voltak a legjobb helyzetben, de semmi sem volt még lejátszva. Bagnaia hibázott, ami nagyon sokba került neki, legalább hat helyet veszített. Végül teljesen átalakult az élmezőny, Masbou előretört a semmiből, Bastianini lett a második (21. helyről indulva!), Kent pedig a harmadik. Őrült versenyt láthattunk, méltó kezdése volt ez a szezonnak.