Katar, warm up: Iannone zárt az élen az utolsó edzésen

2014.03.23. 16:29
Andrea Iannone volt a leggyorsabb a 2014-es MotoGP szezon első futama előtti utolsó edzésen. Az olasz továbbra is kiemelkedik a Ducati versenyzői közül, az időmérő legnagyobb vesztese, Aleix Espargaro szorosan a nyomában végzett. A gyári Yamahák ma valamivel jobb formát mutatnak, mint a tegnapi nap folyamán.

Magyar idő szerint délután négy órakor kezdődött a MotoGP verseny előtti utolsó edzése, a warm up. Ez az az edzés, ahol kaphatunk valami képet arról, melyik versenyzőtől milyen versenytempó is várható igazán. Különös figyelem követi most az openeseket, ugyanis az időmérő alapján úgy tűnik, sokkal több esélyük lehet idén az openeseknek, mint az előző években a CRT motoroknak. A bemelegítő edzés elejét Andrea Iannone kezdte a legjobban. Az első mért körök után Iannone, Lorenzo, Pol Espargaro, Crutchlow, Hayden alkotta az első ötöst.

Természetesen ez az állapot hamar felborult, ahogy a többi versenyző is sorra futotta meg első gyors körét. A bemelegítő edzés feléhez érkezve a legnagyobb meglepetést az okozta, hogy Abraham és Marquez neve mellet sem szerepelt mért időeredmény. Ekkor az első 10 állása a következő volt: Iannone, Lorenzo, Bautista, Rossi, Smith, Pedrosa, Bradl, Pol Espargaro, Aleix Espargaro, valamint Nicky Hayden. Egy körrel később Aleix Espargaro fellépett a harmadik helyre 1:55.824-es idejével. Ezt követően a királykategóriában tapasztaltabb Espargaro testvér tovább gyorsult, egy tizeden belülre kerülve az élen álló Iannonéhoz átvette a második helyet Lorenzotól. Marquez mindössze az edzés vége előtt hat perccel szállt be a mért idővel rendelkezők közé, első köre a 12. helyre volt elég.

Karel Abraham még ekkor sem rendelkezett mért idővel. A tegnapi időmérő győztese természetesen nem maradt a szerénynek mondható 12. helyen, következő körében azonnal feljött a 6. helyre, ahol mindössze 13 ezreddel volt lemaradva az előtte álló Valentino Rossitól. Az edzést ekkor továbbra is Iannone vezette 1:55.657-es idővel. Az edzés végéig jelentős mozgás nem volt észlelhető a tabellán.Iannone, Aleix Espargaro, Lorenzo, Bautista, Rossi, Marquez, Smith, Pedrosa, Bradl, Pol Espargaro végzett az első tízben. Ami talán meglepő lehet, hogy a versenybeállításokkal futott edzésen is magasan Iannone volt a legjobb ducatis.   Cal Crutchlow második ducatisként a 11. helyen végzett majd’ nyolc tized másodperccel Iannone mögött.