Le Mans, 3. szabadedzés: Lorenzo a végén robbantva lett a...

Le Mans, 3. szabadedzés: Lorenzo a végén robbantva lett a leggyorsabb
2014.05.17. 10:44
Jorge Lorenzo a harmadik szabadedzés legvégén futotta meg a hétvége eddigi leggyorsabb idejét, ezzel ő a leggyorsabb a kvalifikáció előtt. A második honfitársa, az idén remekelő Marquez lett, Pol Espargaro lett a harmadik.

Szombat, délelőtt 9:55. Ez MotoGP hétvégéken egyet jelent a harmadik szabadedzéssel, a versenyzők számára ez az utolsó lehetőség, hogy eldöntsék, ki kerül egyenes ágon a Q2-be, és kik azok, akik a Q1-ben küzdenek a maradék két Q2-s helyért. Ez alkalommal a helyszín Le Mans, az idő remek, 18 fokos levegő, ragyogó napsütés fogadta a versenyzőket. Öt perccel az edzés megkezdése után már néhányan javítani tudtak tegnapi legjobbjaikon. Lorenzo és P. Espargaro is javított, igaz, ők ezzel nem kerültek előrébb, nem úgy, mint Valentino Rossi, aki feljött a negyedik helyre. A következő körben ők hárman tovább gyorsultak, egy vonatot alkotva száguldottak végig a Bugatti pályán. Rossi feljött a harmadik helyre, Lorenzo az ötödikre, P. Espargaro pedig a hatodikra. A hátsóbb régiókban sem lustálkodtak, Aoyama a 15. helyre lépett, Abraham pedig a 17-re. Ezek természetesen már az összesített eredmények, ha csak a harmadik szabadedzést nézzük, Marquez, Rossi, Lorenzo, Iannone és Pol Espargaro volt a top 5. Tíz perc telt el ekkor a harmadik szabadedzésből.

Néhány perccel később kis csend ült a pályára, majdnem mindenki a boxban ült, egyedül Bradl, Smith és Pedrosa köröztek. Huszonhárom perc volt hátra, amikor a pálya újra kezdett megtelni élettel, már nyolcan motoroztak rajta. A tabellát vezető Marc Marquez ezúttal sem lustálkodott, 1:33.045-tel megfutotta a hétvége addigi leggyorsabb körét, ezzel több, mint fél másodperccel volt gyorsabb, mint bárki más a pályán. Néhány pillanattal később A. Espargaro férkőzött be a legjobb tízbe, ezzel kiszorítva Pedrosát onnan. Pedrosa azonban nem sokáig volt a Q1-et jelentő 11. helyen, egy körrel később feljött csapattársa mögé a második helyre, hátránya így is négy tized volt. Az első tízben ketten voltak azok, akik negyed órával a vége előtt még nem tudtak javítani tegnapi legjobbjukon, Iannone és Bautista gyorsabbak voltak pénteken.

Marquez ezúttal "csak" második lett

Tizenhárom perc volt hátra, amikor Bradl futott jó időt, az összesítésben negyedik, az aktuális edzést figyelembe véve harmadik helyet ért a köre. A következő körében ezen tovább tudott javítani, feljött Marquez mögé a második helyre, igaz, majdnem négy tizedmásodperc hátránya volt. Tíz perc sem volt még az edzésből, amikor egy Yamaha került a második helyre, az edzés meglepetését szolgálta ezzel Pol Espargaro. Csapattársa közben feljött a hatodik helyre, ez azt jelentette, mind a két Tech3 Yamaha a gyáriak előtt volt egy kör erejéig, akkor ugyanis Rossi ment gyorsabb kört, mint az imént Smith. 41 percet kellett várni, hogy Bautista jobb kört fusson, mint pénteken, ennek azonban meg lett az eredménye, feljött a harmadik helyre. Egy perccel a vége előtt Rossi tovább javított, a negyedik helyen állt akkor. A legvégén Lorenzo robbantott, ezzel átvette a vezetést. Az első három szabadedzés alapján a Q2-be jutott: Lorenzo, Marquez, P. Espargaro, Bautista, Rossi, Bradl, Pedrosa, Iannone, Smith és Dovizioso. A többiek a Q1-ben küzdhetnek még két Q2-s helyért.