Magny-Cours, 2. futam: Melandri nyerte a pokoli nehéz...

Superbike
Magny-Cours, 2. futam: Melandri nyerte a pokoli nehéz futamot, Rizi 12., Imi 13.
2014.10.05. 13:54
Marco Melandri nem engedett a csapatutasításnak, így megnyerte a magny-cours-i második futamot. Sylvain Guintoli és Leon Haslam álltak fel mellé a dobogóra. Sykes előnye így 12 pontra olvadt, izgalmas szezonzáróra számíthatunk. A rendkívül mostoha körülmények között Rizmayer Gábor és Tóth Imre a 12-13. helyen végeztek!

A Superbike világbajnokság második futama vasárnap délután 13:10-kor rajtolt Magny-Cours-ban. Az már az első futam után biztossá vált, hogy nem lesz bajnokavatás, Tom Sykes előnye ugyanis 19 pontra csökkent. A Team Tóth igen nehéz futamot tudhatott maga mögött első nekifutásra, másodjára még nagyobb erőbedobást ígértek. Továbbra is nedves körülmények uralkodtak a francia pályán, újabb kemény megmérettetés várt a mezőnyre. Toni Elias a felvezető kör végén kiment a csapatához a bokszba. Rea remekül indult, ő fordulhatott elsőként, mögötte Giugliano, majd Sykes kanyarodtak, mögöttük érkezett a két Aprilia, Melandri volt közülük előrébb. Be sem fejeződött a kör, Melandri és Guintoli is megelőzték Sykesot, Giugliano pedig átvette a vezetést. Az első kör végén Giugliano, Rea, Melandri, Guintoli, Sykes, Davies, Haslam, Baz, Laverty és Barrier voltak a top 10-ben. Rizi és Imi a 21-22. helyen érkeztek. Az első öt el tudott szakadni a mezőny többi részétől, azonban nem voltak igazán közel egymáshoz.
Barrier kétszer is elesett

A  második körben Alex Lowes esett. Yates időközben a bokszba hajtott. Giugliano egy körrel később az élről esett, Rea ölébe hullott az első pozíció. Ezzel szinte egy időben Geoff May is kiállt. Rizmayer és Tóth a 19-20. helyen álltak ekkor. A bajnoki éllovas Sykes egyre jobban leszakadt, Haslam egyre jobban megközelítette, miközben Guintoli gyorsult, a kawasakis szempontjából nem éppen jól alakultak a dolgok. A pálya a 6. körben újabb áldozatot szedett, Barierr hibázott, de folytatni tudta a versenyt. Egy körrel később Guintoli előzött, már a második helyen ment. Barrier közben újra elesett, ami már a futam végét jelentette számára. 10 kör volt a leintésig, amikor Rea elkezdett meglógni az Apriliáktól. Közben a magyar versenyzőpáros a 17-18. helyen ment. Ekkor az eső újra rákezdte. Rea nem bírta a fokozott tempót, Guintoli ugyanis elkezdett hátulról nyomni. Rea elesett, ismét francia motoros állt az élen, meg is jött a közönség hangja.

Ezzel Guintoli, Melandri és Sykes álltak az első három helyen, Haslam viszont már nagyon szorongatta a kawasakist. 8 körrel a vége előtt Guintoli szélesen fordult, Melandri vette át a vezetést. Az előző futamból kiindulva viszont valószínűsíthető volt a helycsere. Kicsivel később Guarnoni is elesett, Rizmayer Gábor már a 15. helyen állt. A dobogó alsó fokáért óriási csata dúlt a két brit között. Hat kör volt hátra, amikor Foresnek technikai gondja akadtak, már mindkét magyar pontszerző pozícióban volt! Melandri kicsit ellógott az élen, Sykes pedig valamelyest leszakította Haslamet. Négy körrel a vége előtt Laverty is elesett a hatodik helyről, ezzel az egész hétvégét nullázta.
A Team Tóth kettős pontszerzéssel zárta a nehéz napot

Közben Melandri tábláján megjelent az a smiley, ami azt jelentette, át kell adni helyét. Haslam visszazárkózott Sykesra, nagyon izgalmasak voltak utolsó köreik. Szinte hihetetlen, de újabb esés történt, Staring is összetörte Kawasakiját. Haslam egy pillanatra megelőzte a regnáló világbajnokt, de Sykes aztán visszajött. Mindez csupán néhány kanyarig tartott, Haslam újra beszúrt. Az utolsó körre Melandri fordult elsőként, Guintoli  másfél másodperccel volt mögötte, Haslam pedig Sykes előtt volt. Melandri végül nem adta át első helyét, Guintoli lett a második, Haslam a harmadik, Sykes a negyedik, Lanzi az ötödik. Végül Rizmayer Gábor a 12. lett, Tóth Imre pedig a 13. Gratulálunk az eredményhez!