Magny-Cours, Warm up: Guintoli nyerte az esős...

Superbike
Magny-Cours, Warm up: Guintoli nyerte az esős bemelegítést, Rizmayer 18. lett, Tóth nem futott mért kört
2014.10.05. 09:08
Esőtől áztatott pálya fogadta vasárnap reggel a Superbike világbajnokság mezőnyét Magny-Coursban. A negyedórás bemelegítést a hazai Sylvain Guintoli nyerte, mögötte Leon Haslam és Marco Melandri végeztek. Rizmayer Gábor 18. lett esése ellenére is, Tóth Imre technikai gondokkal küzdött.

Vasárnap reggel 8:40-kor vette kezdetét a Superbike világbajnokság utolsó előtti versenynapja. A nap első etapja a negyedórás bemelegítő edzés volt. A pálya teljesen vizes volt, és a hőmérő higanyszála sem emelkedett túl magasra, tehát igen mostoha körülmények között indult a program. A mezőnyben természetesen ott volt a Team Tóth két motorosa, Tóth Imre és Rizmayer Gábor is, nekik akár kicsit segíthet is a későbbiekben a nedves burkolat. Azonban nagyon oda kell figyelni, hiszen könnyen esés lehet a vége. Sajnos ezt nem tudta elkerülni Geoff May, aki már az ötödik percben hibázott.
Ilyen körülmények uralkodtak vasárnap reggel Magny-Cours-ban

Idők tekintetében Jonathan Rea kezdett a legjobban, őt követte Elias, Canepa, Guintoli és Haslam. Az etap derekához érve aztán már Guintoli és Lowes is megelőzték az addig vezető hondást. Rizi ekkor a 18. helyen állt, Imre pedig még nem futott mért kört: az elektronika ismét megmakacsolta magát. Időközben elértünk az edzés utolsó perceihez. Rea, Lowes, Giugliano, Melandri, Baz, Guintoli, Haslam, Sykes, Davies és Canepa voltak a top 10-ben. Rizmayer Gábor további egy helyet javított, a nagy igyekezetben viszont elesett. Vele szinte egy időben Lowes és Andreozzi is hibáztak. A legvégén Guintoli végzett az élen, mögötte Haslam, Melandri, Rea, Giugliano, Baz, Lowes, Davies, Sykes és Barrier fértek be a legjobb 10-be. Rizmayer Gábor 18. lett, Tóth Imre technikai gondja miatt nem futott mért kört. Folytatás az első futammal 10:30-tól.