Motegi, 3. szabadedzés: Marquez pályacsúccsal az élen,...

Motegi, 3. szabadedzés: Marquez pályacsúccsal az élen, Dovi és Rossi mögötte
2014.10.11. 03:48
Nehezen indult a mai nap Marc Marquez és a Honda számára, a harmadik szabadedzés végén aztán mégis ők lehettek a legboldogabbak. Andrea Dovizioso és Valentino Rossi végeztek mögötte. Az időjárás még nagyon hasonló volt a tegnapihoz, ezen tehát nem igazán múlhatott a végeredmény.

Lepd meg magad vagy a párod eredeti MotoGP-s és Valentino Rossi-s termékekkel! Gyere és válogass kiváló minőségű raktárkészletünkből! Nálunk mindent megtalálsz: kulcstartók, matricák, ruházati termékek és kiegészítők, kedvező áron! (x)

Szombaton magyar idő szerint hajnali 2:55-kor ülhettek fel a királykategória résztvevői először versenygépeikre Motegiben, a 3. szabadedzés volt számukra terítéken. Az időjárás a második napon is kegyesnek tűnt, napsütés várta a főszereplőket és a fanatikusokat. Az előző napot Andrea Dovizioso zárta az élen Lorenzo és Bradl előtt. Mindjárt az edzés elején technikai gondja akadt Marc Marqueznek, akinek ki kellett tolnia motorját a pályáról. A hazai versenyző, Aoyama nem sokkal ezután elesett. A Hondának tehát nagyon nehezen indult a nap, különösen Shuhei Nakamotónak, aki reggel egy kisebb autóbalesetben is résztvevő volt, szerencsére nem esett baja. Ami a köridőket illeti, az edzés első harmadában körülbelül fél másodperccel elmaradtak a tegnapi legjobbaktól. Dovizioso, P. Espargaro, Rossi, Lorenzo és Pedrosa voltak a 3. etap legjobbjai ekkor.

A pálya ezután kicsit nyugodtabb lett, többen a bokszba hajtottak. Marquez ekkor tért rá vissza, megjavította legjobbját, az összesített tekintetében így a 2. helyre lépett előre. Sőt, a következő körben rá tett még egy lapáttal, 1’44.940-nel új körrekordot ért el. Marquez, Dovizioso, Lorenzo, Bradl, P. Espargaro, Pedrosa, Rossi, Smith, Iannone és Hernandez voltak ekkor a Q2-t érő helyeken. Húsz percen belülre érve Lorenzo is javított, de maradt addigi pozíciójában. A mezőnyt nehezen mondhattuk volna szorosnak, a nyolcadik helyen lévő Smith már másodpercen kívül volt Marquezhez képest. Az utolsó harmadba lépve Crutchlow az éppen említett Smith helyét vette át az összesített időket nézve.

A bajnoki éllovas nagyon a határon ment, egy körön belül több hibát is láttunk tőle, ettől persze nem vett vissza a tempóból. A Tech3 párosa az utolsó öt percben javítottak, Pol Espargaro Jorge Lorenzónál is gyorsabban ment, a harmadik kanyar féktávját viszont nagyon szűkre szabta következő körében, a kavicságyban pedig eldőlt. Smith közben az 5. helyig menetelt. Az utolsó percben nagyon izgalmassá vált a 10. hely környéke, a tét a Q2 volt. Végül Marquez, Dovizioso, Rossi, P. Espargaro, Lorenzo, Iannone, Smith, Crutchlow, Pedrosa és Bradl jutottak be egyenesen a kvalifikáció második részébe. A többiek a Q1-ben küzdhetnek majd tovább.