Magny-Cours, 2. futam: Melandri nyerte a pokoli nehéz futamot, Rizi 12., Imi 13.
Norci
2014.10.06. 15:16
Válasz ddt500 üzenetére:

A matekozás alap. Ezt elismerik a versenyzők is. Nekem ezzel csak annyi a gondom, h a futamon mutatott teljesítményt nem tudom megítélni. Most ennyire nem kockáztatott ...vagy ennyit bírt vagy a csapattársban bízva nem is erőltette Ennyiből jobb a szezon első fele, akkor nincs alibi motorozás
15
ddt500
2014.10.05. 23:09
Válasz Tarzaan üzenetére:

A Hondának szokása, hogy a Suzukai 8 órásra fejleszt. Így az után mindig nagyot lépnek előre a WSBK-os motorok is. Akkor is ez történt.
14
Tarzaan
2014.10.05. 22:54
Válasz ddt500,vgy996 üzenetére:

2002-ben Edwards a Hondával zsinórban megnyerte az utolsó 9 futamot, míg Bayliss az első 6-ot ill. később isvoltneki egy hatos sorozata. abbanazévben Tamada egy szem szabadkártyás futamán kívül csak ketten nyertek versenyt. A Ducati dominálta a szezonelejét, Edwards és a Honda a végét. Végül Edwards lett a bajnok 11 győzelemmel, Baylissa második 14-el.

Az döntött, hogy Edwards a nyitófutamon szerzett negyedik hely után minden (!) futamon dobogós lett - 11 győzelem, 10 második hely és 4 harmadik - , míg Baylissnek volt egy kiesésése is és 3 dobogón kívüli versenye.

Tarzaan
Az esőben versenyzés a szuperbike-ban arról szól, ki mer sokat kockáztatni.

Ha visszaemlékszünk a közelmúltból azokra az időkre, amikor Sykes és Guintoli nem voltak harcban a vbcímért, akkor emlékezhetünk rá, mekkora esőmenők voltak mindketten.

Most viszont minkettőnek sok veszítenivalója volt, míg csapattársaiknak, Haslamnak vagy Rea-nek nem.

Ezzel együtt nem tartom okosnakazAprilia részéről, hogy az elmúlt 4 versenyből 3-ban Melandri-Guintoli volt a végeredmény.

11
ddt500
2014.10.05. 21:52
Válasz Norci üzenetére:

Én most nem az eljárásról beszélek hanem a futamon mutatott teljesítményükről.
10
Norci
2014.10.05. 21:45

Sztem ez nem személynek szól, hanem az eljárásnak, legyen az Biaggi, Guintoli, Sykes, vagy bárki......
9
ddt500
2014.10.05. 21:40
Sykes pontosan ugyan azt csinálja amit Biaggi 2012-ben. Akkor mindenki Sykes-ot éltette meg Biaggi-t szidta.
A lényeg az, hogy üldöző szerepben annyit kockáztatsz amennyit nem szégyelsz. Sykes 2012-ben megnyerte ugyan itt az egyik esős futamot a másikon meg 3-ik lett. Nem felejtett el motorozni csak most sokkal több a vesztenivalója.
Ha elesik oda lehet a VB. Ha bejön 4-nek vezet 12 ponttal.
Ebből látszik mekkora nyomás van az éllovason ilyenkor.
8
vgy996
2014.10.05. 20:48
Syks lehet ,hogy ugyan abba a hibába esik mint baylis 2002 ben hiába nyert egy csomó futamot (aszthiszem15)az utolsó kettő futamon mégis elbukta a vbét!!!
7
vgy996
2014.10.05. 20:40
Tiszta ciki volt ahogy haslam körbe motorozta syksot! Ijenkor látszik ,hogy az aprillia a gp ben is megy és az ottani mociuk majdhogy nem ugyanez és az ottani fejlesztések igen csak ütnek itt!!!
6
KriszSz
2014.10.05. 16:36
Igaza volt Melandrinak.Az első futamon már átadta a győzelmet és ezzel plusz pontokat.Ennyi erővel az összes versenyen,ahol Guintoli előtt ment átadhatta volna a helyét,h a csapattárs VB lehessen.
Szép volt Marco! smile
5
vandermark34
2014.10.05. 15:21
Azok a fránya mérges fejecskék! Nagyon kínos lett volna, ha Guintoli úgy szerez dupla győzelmet, hogy a csapattársa mindkétszer elengedi. Ezt Melandri is így gondolta.

Katarban Sykes szerintem behúzza a címet, az esőtől legalább nem kell tartania...

2014.10.05. 14:00
Rea Útálom a vizes futamokatsmile sztem Sykes is - pedig Haslam tanítgatta...... Örülök, h Melandri tökös voltsmile teszek a csapatra, és a pénzükre, én a néző vagyok, és nekem ez jobban bejön
Grat a magyaroknak a pontokhoz, 13-an nem tudtak motoron maradni, nekik pedig sikerült